Naujienų prenumerata

El. paštas:


LAR mokymų projekto dalyviams – šimtametė Airijos auditorių patirtis

Lietuvos auditorių rūmai (LAR), pasinaudodami Europos sąjungos struktūrinių fondų suteiktomis galimybėmis, 2009 metais pradėjo projektą „Audito įmonių vadovų ir darbuotojų kvalifikacijos, žinių, gebėjimų bei profesinės kompetencijos tobulinimas, besikeičiančioje Lietuvos nepriklausomo audito sistemoje“. Projekte dalyvauja net 240 darbuotojų iš 53 audito įmonių. Šiuo metu projektas sėkmingai įgyvendinamas ir jo dalyviai kelia kvalifikaciją mokydamiesi ne tik Lietuvoje, bet ir Airijoje, kur Audito profesijos tradicijos siekia daugiau nei 100 metų.  

Viena unikalių projekto suteikiamų galimybių – savaitę trunkanti tęstinė apskaitos ir audito mokymų programa Airijos Sertifikuotųjų apskaitininkų institute (CPA), Dubline. Šio instituto ugdymo programos pripažįstamos ir vertinamos visame pasaulyje. Specialiai Lietuvos auditoriams pritaikytoje programoje, projekto metu, turi galimybę sudalyvauti 73 projekto dalyviai - auditoriai ir audito įmonių darbuotojai.
Pirmą kartą LAR istorijoje, vykstančiame tokio pobūdžio projekte, dalyviai gilino žinias Tarptautinių audito standartų ir Tarptautinių apskaitos standartų srityse, susipažino su Airijos ekspertų patirtimi vykdant auditą, nagrinėjo praktines situacijas.

Mokymų programa buvo parengta atsižvelgiant į LAR projekto valdymo grupės pageidavimus, tad dalyviai gavo jiems aktualių žinių bei įgūdžių. Parengta 5 dienų programa yra itin intensyvi,
tačiau išskirtinai praktinio pobūdžio. Taigi, jos metu nagrinėjami realių įmonių atvejai ir geriausios praktikos dalyviams davė neįkainojamos patirties.

„Didžiausias mokymų Airijoje privalumas ir nepamainomas dalykas yra pamatyti kitą šalį ir susipažinti su jų patirtimi“, - apie mokymų naudą pasakojo Arūnas Bučys, auditorius, UAB „Pajūrio auditas“ direktorius.
Lietuvos auditorių vizitu džiaugėsi ir David‘as Fitzgerald‘as, CPA instituto Paslaugų departamento  Direktorius:  „Džiaugiamės nauju bendradarbiavimu su Lietuvos profesionalais ir tuo, jog galime pasidalinti sukauptomis žiniomis. Mums taip pat buvo įdomus ir naudingas apsikeitimas patirtimi, tad norime tikėti, jog ši pažintis išaugs į naujus įdomius projektus. “

Pirmoji Auditorių grupė viešėjo Dubline šią vasarą, o jau rugsėjo gale bei spalio pradžioje, išvykimui į Airiją ruošiasi dar dvi projekto dalyvių grupės.

Airijos sertifikuotų viešųjų buhalterių institutas (CPA) yra didžiausia Airijoje apskaitininkų organizacija, vienijanti per 5000 narių. Institutas nuolatos organizuoja mokymus, užtikrinančius aukščiausią profesinį lygį (atitinkantys IFAC standartus).

Projektą įgyvendina, konkursą laimėjęs, kompanijų „Cesim“ ir „TMD partneriai“ konsorciumas, turintis ilgametę mokymo ir konsultacinių projektų įgyvendinimo patirtį Lietuvoje ir užsienyje.
Platesnė informacija apie projektą pateikiama svetainėje www.LARmokymai.lt


   
 
 
Copyright © 2009 LIETUVOS AUDITORIŲ RŪMAI.
Visos teisės saugomos.