Konferencija "Tvarumo užtikrinimas: pirmieji metai"

TVARUMO UŽTIKRINIMAS: PIRMIEJI METAI
Įmonių tvarumo atskaitomybė sparčiai keičiasi iš savanoriškos praktikos į įstatymais reglamentuojamą prievolę. 2025-ieji metai žymi naują etapą – pirmieji oficialūs tvarumo atskaitomybės metai daliai Lietuvos įmonių. Su kokiais iššūkiais jos susidūrė?
2024-07-01 Lietuvoje įsigalioję Bendrovių tvarumo atskaitomybės direktyvos 2022/2464 nuostatas perkeliantys teisės aktai žymintys fundamentalius pokyčius įmonių atskaitomybėje – informacija tvarumo klausimais tapo ne tik privaloma, bet ir audituojama.
Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus tvarumo ataskaitų teikimo prievolė įmonėms turi vykti palaipsniui, tačiau Europos komisija yra pateikusi OMNIBUS I pasiūlymo paketą, kuris gali įnešti reikšmingų korekcijų, dėl kurių gali keistis reikalavimai, kam ir nuo kada bus privaloma rengti tvarumo atskaitomybę.
Nors pokyčiai galimi reikšmingi, bet svarbu išlikti sąmoningiems, nebijoti iššūkių ir tęsti pradėtą kelią tvarumo link. Besitransformuojančiai ES rinkai tvarumo klausimai ypatingai aktualūs – tikėtina, kad ateityje informacija tvarumo klausimais taps netgi svarbesnė nei finansinių ataskaitų informacija, suteikdama įmonėms konkurencinį pranašumą finansavimo, darbuotojų pritraukimo ir vartotojų pasirinkimų srityse. Jau dabar investuotojai, prieš priimdami sprendimus, skiria daug dėmesio bei reikalauja, kad bendrovės tinkamai pateiktų aktualią informaciją apie tai, kaip laikomasi tvarumo reikalavimų.
Kokios pirmosios tvarumo ataskaitų rengimo ir auditavimo pamokos? Konferencijoje išgirsime tikras istorijas iš pirmųjų tvarumo ataskaitų rengėjų ir auditorių – aktualiausiomis naujienomis ir praktikomis dalinsis Finansų ministerijos, Accountancy Europe, Žaliųjų finansų instituto ir kitų didžiųjų organizacijų atstovai.
Būkime pasiruošę ne tik užtikrinti, kad reguliavimas būtų tinkamai įgyvendintas, bet ir skatinti verslą nepamesti tvarumo idėjos, rasti jai vietą savo darbotvarkėje, kuriant ilgalaikę verslo strategiją. Auditas, tvarumo atskaitomybės užtikrinimas – didelė pagalba tiems, kurie mato savo verslą ilgalaikėje perspektyvoje.
Vieta ir laikas
Vieta: Palangos Kurhauzas – Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga arba nuotoliu – Jūsų namuose ar darbo vietoje.
Kviečiame rinktis Jums patogiausią dalyvavimą konferencijoje - atvykti į Palangos Kurhauzą arba dalyvauti nuotoliu (tiesioginėje konferencijos transliacijoje internetu).
Laikas: 2025 m. birželio 13 d. nuo 10 val. (registracijos pradžia – 9 val.).
Pranešėjai ir darbotvarkė
Nino Inasaridze – Tvarumo ekspertė, „Sustaiming“ vadovė, VšĮ „Aplinkos apsaugos institutas“ vykdomoji direktorė, nepriklausoma LAVA valdybos narė.
Nora Marija Laurinaitytė – Žaliųjų finansų instituto žaliųjų finansų ekspertė, finansų mokslų daktarė. Nora yra 2025 m. Europos Sąjungos Klimato pakto ambasadorė ir LAR Tvarumo atskaitomybės užtikrinimo specialistų rengimo komisijos narė.
Vita Ramanauskaitė – vyresnioji vadybininkė organizacijoje „Accountancy Europe“, kur vadovauja tvarumo politikos formavimui. Nuo 2015 m. specializuojasi tvarumo ir tvarių finansų politikos srityse, taip pat atstovauja auditorių ir buhalterijos profesijos interesams bei pozicijai diskusijose su ES politikos formuotojais ir kitomis suinteresuotomis šalimis.
Dr. Audrius Linartas – AVNT direktorius, turintis ilgametę patirtį apskaitos reglamentavimo ir audito priežiūros srityje, VU partnerystės profesorius, Apskaitos standartų komiteto narys.
Renginio moderatorė dr. Živilė Simonaitytė.
Konferencijoje pranešimus taip pat skaitys:
Ieva Paberalytė-Gražienė – Ingnitis Group tvarumo programų vadovė;
Tadas Juodelis – Nacionalinio akreditacijos biuro direktoriaus pavaduotojas;
Paulė Svorobovičienė – Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovė.
Konferencijos programa bus paskelbta artimiausiu metu.
Kvalifikacijos tobulinimas
2025 m. balandžio 10 d. vykusiame Prezidiumo posėdyje buvo nutarta dalyvaujantiems 2025 m. birželio 13 d. konferencijoje įskaityti 6 ak. val. į 2024 m. auditorių kursų valandų skaičių (I dalis) ir kvalifikaciją, tobulintą tvarumo atskaitomybės užtikrinimo tema.
Kaina ir apmokėjimas
Konferencijos kainos:
- dalyvio mokestis (dalyvaujant konferencjoje Palangoje) – 120 € (+ PVM);
- dalyvio mokestis (dalyvaujant konferencijoje nuotoliu) – 120 € (+ PVM).
Apmokėjimas už konferenciją:
Mokestis už konferenciją turi būti pervestas į LAR sąskaitas ne vėliau kaip iki 2025 m. birželio 2 d.
Dalyvis, pasirinkęs dalyvavimą konferencijoje Palangoje ir negalintis atvykti, gali dalyvauti nuotoliniu būdu, apie tai raštu informavęs LAR ne vėliau kaip iki birželio 6 d.
Dalyvis, sumokėjęs mokestį ir nusprendęs nebedalyvauti konferencijoje Palangoje arba nuotoliu, apie tai raštu turi informuoti LAR ne vėliau kaip iki birželio 6 d. Šiuo atveju dalyvio sumokėtas mokestis už konferenciją bus grąžintas. Nurodytu laiku nepranešus ir neatvykus į konferenciją, grąžinama 50 (penkiasdešimt) procentų sumokėtos sumos.
Registracija
* Registruojantis į konferenciją, maloniai prašome prisijungti prie senosios LAR svetainės versijos.
Laukiame Jūsų konferencijoje!